gifW środę 29 kwietnia na oddziale paliatywno-hospicyjnym odbył się koncert chóralny, zorganizowany specjalnie dla pacjentów oddziału. Wystąpiły dwa chóry z Zespołu Szkół w Księżym Dworze: Jaspis
i Szafirek. Była to druga edycja koncertu wielkanocnego, zorganizowanego przez działdowskie Centrum Wolontariatu "ANIMA MUNDI"

Pierwszy koncert zagrany dla hospicjum został zorganizowany w ubiegłym roku w kościele św. Katarzyny w Działdowie. Centrum Wolontariatu rozpoczynało wtedy swoją działalność, związaną z ideą promowania wolontariatu i opieki hospicyjnej.
- Jest to pierwszy taki koncert zorganizowany specjalnie dla pacjentów oddziału paliatywno-hospicyjnego. Wychodzimy z założenia, że choroba i pobyt w szpitalu nie jest marginesem życia. Pacjentom leżącym w szpitalu należy się taka sama pełnia życia jak nam wszystkim - powiedziała Katarzyna Janke, koordynator Centrum Wolontariatu.

Chórami "Jaspis" i "Szafirek" dyryguje nauczycielka Grażyna Niemiro. Chór Jaspis tworzą uczniowie gimnazjum, a chór Szafirek to młoda formacja w której śpiewają uczniowie czwartej i piątej klasy szkoły podstawowej.
- Zaśpiewaliśmy utwory rekolekcyjne, ponieważ z założenia miał być to koncert wielkanocny. Wybraliśmy więc utwory, które mówią o zaufaniu Bogu, o radości, o marzeniach. Ogromną radością było dla nas zaśpiewanie w tym miejscu dla pacjentów oddziału paliatywno-hospicyjnego - oznajmiła Grażyna Niemiro.
Z występu chóru zadowolona była również Urszula Cieślińska, dyrektor Zespołu Szkół w Księżym Dworze. - Cieszę się przede wszystkim z tego, że mogliśmy tutaj być, że mogliśmy dać choć trochę radości pacjentom tego oddziału. Pomysł koncertu wynikł z naszej wspólnej rozmowy z Panią Katarzyną Janke, która zaproponowała nam ten występ.

Pielęgniarka oddziałowa Alina Kowalska podziękowała organizatorom i uczniom za koncert dla pacjentów oddziału paliatywno-hospicyjego.

gifgifgif