jpgW piątek 5 marca w sali konferencyjnej SPZOZ w Działdowie odbyło się szkolenie na temat "Agresywny pacjent. Kłopot nie do przejścia, czy sytuacja do opanowania?", poprowadzone przez psycholog Ewę Koziatek. W szkoleniu uczestniczyli pracownicy oddziału psychiatrycznego i szpitalnego oddziału ratunkowego.

Psycholog Ewa Koziatek przedstawiła różne definicje pojęcia agresja i jej rodzaje, wskazała na czynniki wywołujące agresję u ludzi oraz źródła agresji pacjentów hospitalizowanych psychiatrycznie.
Uczestniczący w szkoleniu mogli porozmawiać i znaleźć odpowiedź na wiele pytań, związanych z sytuacjami gdy pacjent, z którym mają do czynienia, staje się agresywny.

W trakcie spotkania z psychologiem poruszone zostały między innymi zagadnienia:
  • W jaki sposób przeprowadzać wywiad medyczny z agresywnym pacjentem?
  • Źródła agresji hospitalizowanych psychiatrycznie
  • Rodzaje ekspozycji agresji, według nasilenia i obiektu.
  • Zastosowanie przymusu bezpośredniego (sytuacja prawna, plan działania).
  • Agresja pacjenta a zachowanie personelu. Jak sobie radzić z agresją pacjenta.