Telefon alarmowy 999 i 112

0 23 697 22 11 wew. 143 -  Sala konsultacyjna

Lekarz Kierujący SOR:
lek. Angelika Czerwiec
- specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr Aleksandra Machałowska
kwalifikowana pielęgniarka ratunkowa
- tel. wew. 231

Charakterystyka Oddziału:
jpgSzpitalny Oddział Ratunkowy mieści się na parterze budynku głównego. Podstawowe zadanie Oddziału to niesienie pomocy w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia. W szczególności oddział obejmuje swoją opieką: pacjentów z różnego typu urazami, nagłe stany kardiologiczne, stany utraty przytomności, niewydolność oddechową, zatrucia.
Oddział zajmuje się wstępną stabilizacją stanu pacjenta poprzez zabezpieczenie podstawowych parametrów życiowych i niezbędną diagnostyką ustalającą przyczyny zagrożenia zdrowia pacjenta oraz określeniem dalszego postępowania z pacjentem.

Szpitalny Oddział Ratunkowy podzielony jest na trzy strefy:
Zielona - strefa segregacji medycznej i przyjęć
Żółta - sala obserwacyjna
Czerwona - sala resuscytacyjna i sala intensywnego nadzoru

Ilość łóżek: 4
Stanowiska reanimacyjne: 2

Podstawowe wyposażenie:
Respirator - 2 szt, defibrylator - 2 szt, aparat do znieczuleń - 1 szt, kardiomonitor - 6 szt, aparat rentgenowski - 2 szt, aparat USG - 1 szt, pompy infuzyjne

Zespoły wyjazdowe:
Przy SOR działają trzy zespoły wyjazdowe karetek pogotowia. Jeden z nich to zespół Specjalistyczny, w skład którego wchodzą: lekarz specjalista, pielęgniarka, ratownik medyczny i kierowca ambulansu. Pozostałe dwa to zespoły Podstawowe, złożone z dwóch ratowników medycznych (bądź ratownika i pielęgniarki) oraz kierowcy. Obecnie karetka S stacjonuje przy szpitalu w Działdowie. Jedna karetka P stacjonuje w Lidzbarku, a druga P w Rybnie.