jpgOddaliśmy do użytku kolejne sanitariaty, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu "Łazienki bez barier" została wybudowana nowa łazienka na oddziale chirurgii ogólnej i dwie toalety na parterze budynku diagnostycznego (przy wejściu głównym). Nowe sanitariaty są obszerne, komfortowe, wyposażone w poręcze dla osób niepełnosprawnych, zamontowane w pionie i poziomie.

Projekt "Łazienki bez barier" polega na przystosowaniu sanitariatów szpitalnych dla potrzeb osób niepełnosprawnych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006r.). W ubiegłym roku inwestycja otrzymała dofinansowanie z Powiatu Działdowskiego w kwocie 28 tys. 430 złotych, ze środków PFRON w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II".

jpgŁazienkę na oddziale chirurgii ogólnej utworzono poprzez adaptację jednej z sal chorych, ponieważ gabaryty starej łazienki nie pozwalały na swobodne poruszanie się w niej na wózku inwalidzkim.
Oprócz umywalki i miski ustępowej/bidetu zainstalowano tu funkcjonalny natrysk z siedziskiem dla osób niepełnosprawnych i brodzikiem najazdowym. Stalowe poręcze pozwolą osobom niepełnosprawnym na samodzielne korzystanie z zamontowanych sanitariów.

jpgNowe toalety na parterze budynku diagnostycznego znajdują się w miejscu ogólnodostępnym, przy korytarzu, pomiędzy wejściem głównym a centralną rejestracją. Dwa oddzielne, obszerne pomieszczenia wyposażone w ubikację i umywalkę, utworzono z myślą o osobach odwiedzających oraz pacjentach ambulatoryjnych. W celu łatwiejszego dostępu do pomieszczeń, dla osób poruszających się samodzielnie na wózkach inwalidzkich, zamontowano drzwi przesuwne.

To kolejna inwestycja poprawiająca komfort pobytu pacjenta w naszym Szpitalu. Dotychczas dla potrzeb niepełnosprawnych zostały dostosowane sanitariaty wieloprofilowego oddziału chorób wewnętrznych, oddziału rehabilitacyjnego i pododdziału kardiologicznego.