jpgW piątek 28 maja, trzech artystów z Lublina malowało graffiti na 22 metrowej długości parkanie, znajdującym się przy ul. Leśnej, obok parku SPZOZ w Działdowie. Nie był to typowy obraz graffiti, lecz projekt zatytułowany "Nie bądź popielniczką. Stop paleniu", który zwyciężył w naszym ogólnopolskim konkursie graffiti "Wypromuj modę na niepalenie". Akcji malowania graffiti towarzyszył piknik antynikotynowy, który odbył się w parku SPZOZ w Działdowie.


jpgjpgPiknik w szpitalnym parku rozpoczęto uroczystym wręczeniem nagrody dla zwycięzcy konkursu graffiti. Wszystkich zgromadzonych przywitała Jolanta Działak, pełnomocnik Burmistrza ds. profilaktyki uzależnień. Dyrektor SPZOZ w Działdowie Elżbieta Leżuchowska, Burmistrz Działdowa Bronisław Mazurkiewicz i Dyrektor PSSE w Działdowie Janusz Lis, pogratulowali Maciejowi Ignaciukowi i pozostałym członkom grupy Magnifiko oraz wręczyli im symboliczną nagrodę, w postaci kilku puszek farby oraz innych gadżetów. Właściwą nagrodę artyści odebrali już wcześniej, ponieważ były to puszki z farbą spray, za sumę 2 tysięcy złotych.
jpgW dalszej części imprezy Jolanta Działak zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w ramach zorganizowanych gier i zabaw. W parku rozmieszczono stoisko medyczne, gdzie każdy zainteresowany mógł sobie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz uzyskać porady i ulotki na temat walki z nałogiem palenia tytoniu i informacjami na temat szkodliwych skutków palenia tytoniu.
Piknik w szpitalnym parku potrwał od 12:00 do 14:00. Do antynikotynowej zabawy przyłączyło się wielu uczniów działdowskich szkół.
jpgjpgjpg

Tak powstawało graffiti na parkanie przy ul. Leśnej
jpg
jpgjpgjpgjpgjpg
jpgjpgjpg
jpgjpg
jpg
Mamy nadzieję, że produkt finalny spodoba się wielu mieszkańcom naszego miasta :)