jpgW piątek 28 maja, trzech artystów z Lublina malowało graffiti na 22 metrowej długości parkanie, znajdującym się przy ul. Leśnej, obok parku SPZOZ w Działdowie. Nie był to typowy obraz graffiti, lecz projekt zatytułowany "Nie bądź popielniczką. Stop paleniu", który zwyciężył w naszym ogólnopolskim konkursie graffiti "Wypromuj modę na niepalenie". Akcji malowania graffiti towarzyszył piknik antynikotynowy, który odbył się w parku SPZOZ w Działdowie.

jpgjpgPiknik w szpitalnym parku rozpoczęto uroczystym wręczeniem nagrody dla zwycięzcy konkursu graffiti. Wszystkich zgromadzonych przywitała Jolanta Działak, pełnomocnik Burmistrza ds. profilaktyki uzależnień. Dyrektor SPZOZ w Działdowie Elżbieta Leżuchowska, Burmistrz Działdowa Bronisław Mazurkiewicz i Dyrektor PSSE w Działdowie Janusz Lis, pogratulowali Maciejowi Ignaciukowi i pozostałym członkom grupy Magnifiko oraz wręczyli im symboliczną nagrodę, w postaci kilku puszek farby oraz innych gadżetów. Właściwą nagrodę artyści odebrali już wcześniej, ponieważ były to puszki z farbą spray, za sumę 2 tysięcy złotych.
jpgW dalszej części imprezy Jolanta Działak zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w ramach zorganizowanych gier i zabaw. W parku rozmieszczono stoisko medyczne, gdzie każdy zainteresowany mógł sobie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz uzyskać porady i ulotki na temat walki z nałogiem palenia tytoniu i informacjami na temat szkodliwych skutków palenia tytoniu.
Piknik w szpitalnym parku potrwał od 12:00 do 14:00. Do antynikotynowej zabawy przyłączyło się wielu uczniów działdowskich szkół.
jpgjpgjpg

Tak powstawało graffiti na parkanie przy ul. Leśnej
jpgjpgjpgjpgjpg
jpgjpgjpg