jpg6 grudnia małych pacjentów oddziału dziecięcego odwiedził Mikołaj, niosący worek pełen słodyczy. Każde dziecko otrzymało mały słodki podarunek z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Tego dnia na oddziale dziecięcym i neurologicznym wystąpiła także młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w Działdowie. Młodzi chrześcijanie zaśpiewali dzieciom radosne pieśni o tematyce religijnej, opowiedzieli o prawdziwym świętym Mikołaju, który żył w Azji Mniejszej na przełomie III i IV wieku.

- Występom patronuje cytat z Biblii "Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu"(Dz 20,35). Przychodzimy do pacjentów, aby podzielić się uśmiechem - powiedział ks. Marek Żuchowski.
- Chcemy też, aby dzieci dowiedziały się, że prawdziwy Mikołaj to postać historyczna, biskup, który żył w Azji Mniejszej - powiedziała Jolanta Tuszyńska, opiekunka Szkolnego Koła Caritas w Działdowie.

Mikołaj przyszedł do dzieci z Urzędu Miasta Działdowa :)

jpgjpgjpg