jpgSamodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie zakupił trzydzieści pięć łóżek szpitalnych. Inwestycja za sumę 133 tysięcy złotych brutto została sfinansowana ze środków własnych, w ramach zakupów przewidzianych w planie inwestycyjnym. Nowe, funkcjonalne łóżka zastąpiły stary, wysłużony sprzęt.

jpgTrzydzieści nowo zakupionych łóżek szpitalnych to łóżka rehabilitacyjne, przeznaczone do ogólnej pielęgnacji i leczenia pacjentów. Dwadzieścia
z nich trafiło do oddziału psychiatrycznego,
a dziesięć do wieloprofilowego oddziału chorób wewnętrznych.

Nowoczesne łóżka dla OAiIT
Pięć nowoczesnych łóżek wielofunkcyjnych typu Vitano trafiło do oddziału anestezjologii
i intensywnej terapii. Są to zaawansowane technologicznie łóżka pielęgnacyjne.
- Na dostosowanie oddziału anestezjologii
i intensywnej terapii do najnowszych standardów opieki medycznej otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniądze te przeznaczyliśmy na zakup nowoczesnej aparatury medycznej dla pięciu stanowisk intensywnego nadzoru. Zakup nowoczesnych łóżek sprawia, że modernizacja oddziału staje się kompletna - powiedziała dyrektor SPZOZ w Działdowie Elżbieta Leżuchowska.
jpgNowe łóżka, zakupione dla OAiIT posiadają czterosegmentowe leże wypełnione, demontowanymi panelami z tworzywa ABS, elektryczne regulacje wysokości leża, sekcji oparcia pleców oraz sekcji podparcia uda. Wyposażono je również w szereg funkcji, tj. CPR - pozwalająca na szybkie uzyskanie pozycji płaskiej (reanimacyjnej), czy autoregresję -  funkcję zabezpieczającą przed zakleszczeniem oraz przesuwaniem pacjenta. Łóżka mają możliwość wielopunktowego sterowania funkcjami leża, centralny panel sterujący, pamięć najważniejszych pozycji leża. Podczas transportu lub w przypadku braku prądu pewność działania funkcji leża zapewnia awaryjny akumulator. Nad bezpieczeństwem pacjenta czuwają dodatkowo cztery zintegrowane poręcze boczne.