jpgWe wtorek 19 kwietnia, w swoim domu w Gorzowie Wielkopolskim, zmarł lekarz Tomir Vitali, dyrektor Szpitala w Działdowie w latach 1976 - 1992. Pogrzeb doktora Vitali odył się w dniu 5 maja 2011 r. na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Pogrzeb na Powązkach
Urna z prochami Tomira Vitali została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie w dniu 5 maja 2011 roku. O godzinie 13:00 w Kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie odprawiono mszę żałobną w intencji zmarłego. O godzinie 13:30 nastąpiło wyprowadzenie urny z Kościoła i pogrzeb na Cmentarzu Powązkowskim. (fot. Szczepan Bonalski)

Tomir Vitali - nota biograficzna
Tomir Vitali urodził się dnia 27 listopada 1936 roku. W 1966 roku ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Pracę w działdowskim szpitalu podjął od dnia 1 kwietnia 1976 roku po wygrywanym konkursie na stanowisko ordynatora oddziału neurologicznego. W okresie od dnia 1.09.1976 r. do dnia 31.08.1992 r. zajmował stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Działdowie, pełniąc równocześnie obowiązki ordynatora oddziału neurologicznego. W czasie swojej pracy dał się poznać jako lekarz o wysokich kwalifikacjach zawodowych, lubiący swój zawód. Na zajmowanym stanowisku ordynatora wyszkolił szereg młodych lekarzy specjalistów zarówno z tutejszego Szpitala, jak i sąsiednich placówek medycznych. Cechował się wysoką kulturą osobistą, był powszechnie szanowanym lekarzem, cenionym przez pracowników i pacjentów. Był człowiekiem bardzo wymagającym w stosunku do siebie jak i podległego personelu, dbający przede wszystkim o dobro pacjenta. Koleżeński,  skromny  i taktowny.
Lek. Tomir Vitali pełnił również funkcję Konsultanta Wojewódzkiego ds. neurologii i Zastępcy Przewodniczącego Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej - Naczelnej Izby Lekarskiej.

W 2004 roku dyrektor Tomir Vitali (pierwszy od prawej) uczestniczył wraz z małżonką w obchodach trzydziestolecia Szpitala przy ul. Leśnej w Działdowie. (fot. Szczepan Bonalski)