W dniach 26-27 maja pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie uczestniczyli w 88 Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasnej Górze w Częstochowie.

Fot. Oni reprezentowali nasz Szpital

Przed przyjazdem do Częstochowy pięćdziesięcioosobowa grupa uczestników pielgrzymki, wraz z księdzem kapelanem Marianem Ofiarą, zwiedziła Piotrków Trybunalski - miasto, w którym w XV i XV wieku odbywały się posiedzenia Sejmu. Zwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej, Uzdrowicielki Chorych w Gidlach. Pracownicy SPZOZ uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim i wieczornej Drodze Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach. W niedzielę 27 maja, odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, który wygłosił również homilię skierowaną do pracowników służby zdrowia.
- Uczestnicy wyjazdu wrócili wzbogaceni duchowo i zintegrowani wspólnym pielgrzymowaniem. Mam nadzieję, że wspólne wyjazdy do Częstochowy w dniu Pielgrzymki Służby Zdrowia, staną się coroczną tradycją naszego Szpitala - powiedziała Teresa Bartkowska-Furtak, przewodnicząca Komisji Socjalnej przy SPZOZ w Działdowie.