Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files.

gif

W niedzielę 17 czerwca na Placu Adama Mickiewicza w Działdowie odbył się coroczny Festyn "Wstąp po zdrowie", organizowany pod patronatem burmistrza miasta Działdowa. Jak co roku Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie, współorganizator Festynu, wystawił pięć stanowisk promocji zdrowia, przy których podejmowano działania informacyjno-edukacyjne i wykonywano badania medyczne.

Ponad pięćset osób skorzystało z możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań i uzyskania porad przy stanowiskach Promocji Zdrowia wystawionych przez SPZOZ w Działdowie.

Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko badań medycznych. Z możliwości bezpłatnego zbadania poziomu cukru we krwi skorzystało 113 osób, u 16 z nich badania wykazały podwyższony poziom i pielęgniarki zaleciły im wizytę u lekarza rodzinnego. 95 osób zmierzyło sobie ciśnienie krwi oraz wagę ciała. 132 osoby poddały się badaniu cholesterolu. Nieprawidłowy poziom stwierdzono u 28 osób, przeprowadzono z nimi rozmowy edukacyjne na temat znaczenia systematycznego przyjmowania zalecanych leków lub zalecono wizytę u lekarza.
67 osób uczestniczyło w ćwiczeniach praktycznych na fantomie, ucząc się prawidłowego masażu serca i sztucznego oddychania. Ponad siedemdziesiąt kobiet odwiedziło stanowisko "Zdrowie Matki i Dziecka", przy którym położne szpitala w Działdowie udzielały porad w zakresie profilaktyki nowotworowej, pielęgnacji i żywienia niemowlęcia oraz zdrowia kobiety w różnych okresach życia. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny skierowany do dzieci, pt. "Jak pomagam Babci i Dziadkowi". Wzięło w nim udział 95 dzieci w wieku od 3 do 13 lat. W nagrodę za uczestnictwo każde dziecko otrzymało drobny gadżet ufundowany przez Urząd Miasta w Działdowie. Wiele osób zasięgnęło też informacji na temat roli transplantologii w ratowaniu życia ludzkiego.

Galeria zdjęć
{gallery}festyn2012{/gallery}
Fot. Sławomir Brzozowski/SPZOZ w Działdowie

 

Pracownicy SPZOZ w Działdowie uczestniczący w festynie "Wstąp po zdrowie"

Stoisko BADAŃ MEDYCZNYCH:
Halina Masiak, Janina Ogrodowczyk, Barbara Kościńska, Hanna Kowalska

Stoisko INFORMACYJNO-EDUKACYJNE:
Teresa Szałkowska, Anna Olko

Stoisko ZDROWIE MATKI I DZIECKA:
Barbara Tessar, Mirosława Sokół, Katarzyna Szczech

Stoisko PIERWSZA POMOC:
Aleksandra Machałowska, Marzena Dudek, Jan Sawicki

Stoisko TRANSPLANTOLOGIA:
Aleksandra Korzeniewska, Grażyna Gerwatowska

 

 

Organizatorzy:
Urząd Miasta, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

Partner:
Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA