Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files.

 

gifW niedzielę 16 czerwca w Parku Honorowych Dawców Krwi w Działdowie odbył się coroczny Festyn "Wstąp po zdrowie". Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie wystawił stanowiska informacyjno-edukacyjne, bezpłatnych badań medycznych oraz instruktażu na fantomie pierwszej pomocy przedmedycznej.


Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko badań medycznych. Z możliwości bezpłatnego zbadania poziomu cukru we krwi skorzystało 119 osób, u 19 z nich badania wykazały podwyższony poziom i pielęgniarki zaleciły im wizytę u lekarza rodzinnego. 65 osób poddało się badaniu ciśnienia tętniczego krwi, wśród nich znalazło się 12 osób, które miały podwyższone parametry i z tymi osobami przeprowadzono rozmowy edukacyjne na temat znaczenia systematycznego przyjmowania leków. Badanie cholesterolu wykonano u 96 osób. Nieprawidłowy poziom stwierdzono u 17 osób, przeprowadzono z nimi rozmowy edukacyjne na temat znaczenia systematycznego przyjmowania zalecanych leków lub zalecono wizytę u lekarza.
46 osób uczestniczyło w ćwiczeniach praktycznych na fantomie, ucząc się prawidłowego masażu serca i sztucznego oddychania. Ponad czterdzieści pięć kobiet odwiedziło stanowisko "Zdrowie Matki i Dziecka", przy którym położne szpitala w Działdowie udzielały porad w zakresie profilaktyki nowotworowej, pielęgnacji i żywienia niemowlęcia oraz zdrowia kobiety w różnych okresach życia. Podobnie jak w poprzednich edycjach festyn dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny skierowany do dzieci. W tym roku dzieciaki rysowały na temat "Jak żyć, co jeść, aby nasze serce było zdrowe od przedszkolaka do seniora?". Wzięło w nim udział 183 dzieci w wieku od 3 do 13 lat. W nagrodę za uczestnictwo każde dziecko otrzymało drobny gadżet ufundowany przez Urząd Miasta w Działdowie oraz dyplom uczestnictwa w konkursie. Przy stoisku Transplantologii zainteresowani otrzymali informacje z dziedziny transplantologii, możliwości złożenia oświadczenia woli, przeszczepu organów i tkanek.

Galeria zdjęć
{gallery}festyn2013{/gallery}
Fot. Sławomir Brzozowski/SPZOZ w Działdowie

Pracownicy SPZOZ w Działdowie uczestniczący w festynie "Wstąp po zdrowie"
Stoisko BADAŃ MEDYCZNYCH: Agnieszka Gromke, Halina Masiak, Barbara Kościńska, Alicja Siwarska
Stoisko INFORMACYJNO-EDUKACYJNE: Grażyna Dumińska, Teresa Szałkowska
Stoisko ZDROWIE MATKI I DZIECKA: Barbara Tessar, Katarzyna Szczech
Stoisko PIERWSZA POMOC: Przemysław Lauterbach, Aleksandra Machałowska, Daniela Potrząsaj
Stoisko TRANSPLANTOLOGIA: Aleksandra Korzeniewska, Grażyna Gerwatowska


Organizatorzy: Urząd Miasta, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna