jpgZe smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani doktor Jadwigi Piotrowskiej, która całe swoje życie zawodowe związała z działdowską służbą zdrowia. Lekarz Jadwiga Piotrowska posiadała duży autorytet wśród pacjentów i współpracowników. Osoby, które ją znały, zgodnie twierdzą, że na wszystkich stanowiskach pracy wnosiła wiele osobistego wysiłku i zaangażowania w to, aby jej pacjenci czuli się bezpiecznie, wiedzieli, że są pod dobrą opieką. W kontakcie z pacjentem rozumiała zawsze potrzeby człowieka chorego, który zazwyczaj zgłaszał się do Poradni zagubiony i onieśmielony.

Jadwiga Piotrowska ur. 15 czerwca 1946 roku w Szczepkowie Borowym w powiecie nidzickim. W 1971 ukończyła Akademię Medyczną w Białymstoku, uzyskując dyplom lekarza medycyny. Po ukończeniu studiów medycznych, 1 grudnia 1971 roku, rozpoczęła staż podyplomowy w Szpitalu Powiatowym im. Ludwika Rydygiera w Działdowie. Od tej pory zawsze związana była z działdowską służbą zdrowia. Od 1975 roku lekarz Jadwiga Piotrowska pełniła funkcje kierownicze. Pracowała jako kierownik Przychodni Przyzakładowej w Komornikach, kierownik Przychodni Rejonowej w Działdowie, kierownik Działu Opieki Podstawowej, Poradni P/G. Niezależnie od zajmowanych funkcji kierowniczych pracowała z wielkim oddaniem na oddziale chorób wewnętrznych  działdowskiego szpitala. W 1976 roku uzyskała specjalizację pierwszego stopnia z zakresu chorób wewnętrznych, a w roku 1987 tytuł specjalisty w zakresie chorób płuc. Od 1 stycznia 1989 roku do 31 stycznia 1993 roku zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. opieki zdrowotnej ZOZ w Działdowie. Lekarz Jadwiga Piotrowska zmarła 25 listopada 2013 roku.