jpgOtrzymaliśmy smutną wiadomość, że w 2013 roku zmarł Pan doktor Andrzej Borkowski, pierwszy ordynator oddziału chirurgicznego w Szpitalu przy ul. Leśnej w Działdowie.
Według relacji pracowników Szpitala, którzy mięli przyjemność pracować przy boku pierwszego ordynatora oddziału chirurgicznego, doktor Borkowski odznaczał się bogatym doświadczeniem w zakresie chirurgii ogólnej, urologii i chirurgii dziecięcej oraz wybitnymi zdolnościami organizacyjnymi i dydaktycznymi. W oddziale chirurgicznym stworzył 4 łóżkowy pododdział intensywnej opieki.

Andrzej Borkowski urodził się 20 listopada 1931 roku. W 1957 roku ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Tytuł specjalisty I stopnia w dziedzinie chirurgii uzyskał w 1962 roku, a II stopnia w 1973 roku. Wkrótce po otwarciu nowego szpitala w Działdowie, w październiku 1974 roku,  do kwietnia 1978 roku objął w nim funkcję ordynatora oddziału chirurgicznego i sprawował ją do roku 1978, kiedy to podjął decyzję o wyjeździe do Republiki Południowej Afryki.
Współpracownicy doktora Borkowskiego wspominają, że za jego czasów w oddziale panowała atmosfera koleżeństwa, a zespół poświęcał chorym więcej czasu, niż wymagały tego obowiązki. Pod jego opieką, specjalizację z zakresu chirurgii zdobyło kilku działdowskich lekarzy.