jpgOd 1 września 2014 roku w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Działdowie używany jest nowy ambulans. Samochód do transportu ratowniczego zakupiony został dzięki środkom otrzymanym od Powiatu Działdowskiego.

Nowy ambulans drogowy, to samochód marki Volkswagen Crafter o wartości około 300 tysięcy złotych. Właśnie taką sumę - trzysta tysięcy złotych, przekazało Starostwo Powiatowe w Działdowie na zakup nowej karetki pogotowia dla Naszego Szpitala.

W środę, 27 sierpnia 2014 roku, dokonano uroczystego przyjęcia ambulansu na stan zasobów działdowskiego Szpitala. W uroczystości wzięli udział: Starosta Marian Janicki, Dyrekcja SPZOZ w Działdowie, ksiądz Marian Bażowski, oraz personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Działdowie.
Dyrektor Elżbieta Leżuchowska podziękowała Staroście za przekazanie środków na zakup pojazdu:
- Pragnę wyrazić podziękowania, w imieniu dyrekcji SPZOZ w Działdowie i pracowników zespołów wyjazdowych, dla starosty Mariana Janickiego oraz radnych powiatu działdowskiego, za ufundowanie tego ambulansu.

Nowy ambulans zastąpił inny, wysłużony, zakupiony w 2005 roku, który od tej pory użytkowany będzie jako pojazd rezerwowy oraz do transportu sanitarnego.

Fot. SPZOZ w Działdowie