pnng13 listopada po raz pierwszy w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Chorych na Raka Trzustki. Specjalnie tego dnia zostały uruchomione dwie infolinie: psychoonkologiczna i ekspercka, dla wszystkich, którzy szukają pomocy psychologa lub informacji na temat raka trzustki.
INFOLINIA PSYCHOONKOLOGICZNA: +48 694 005 664
INFOLINIA EKSPERCKA (LEKARSKA): +48 534 652 672
Infolinie są czynne tylko 13 listopada w godzinach 8.00-20.00.

W Polsce inicjatywę tę realizują wspólnie Polska Unia Onkologii oraz organizacje pacjentów zrzeszone w ramach projektu WSPÓLNA DROGA.
- Rak trzustki to bardzo ciężka choroba z poważnym rokowaniem. Tylko nielicznym pacjentom udaje się przeżyć więcej niż rok od momentu wykrycia choroby. Przez ostatnie 40 lat nie poprawiły się wskaźniki przeżywalności pacjentów z rakiem trzustki. Dlatego Polska Unia Onkologii wraz ze WSPÓLNĄ DROGĄ rozpoczyna działania edukacyjne zmierzające do budowania wiedzy na temat raka trzustki i świadomości związanych z tą chorobą problemów. To nie tylko poważny problem medyczny dla współczesnej onkologii, ale również wielkie wyzwanie społeczne i etyczne - powiedział dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii.

13 listopada uruchomiono też nową stronę internetową poświęcona m.in. rakowi trzustki: www.twojatrzustka.pl

Źródło: www.twojatrzustka.pl.