Oddział psychiatryczny Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie dysponuje komfortową salą terapii zajęciowej. Znaczna część wyposażenia sali została zakupiona dzięki wsparciu z Fundacji Rozwoju Medycyny.

O zaletach dobrze wyposażonej sali mówi Beata Zajączkowska, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Psychiatrycznego - W wyznaczonym do tego czasie, nasi pacjenci mogą wygodnie oglądać telewizję lub czytać czasopisma i książki, a podczas terapii zajęciowej pacjenci wykonują różne prace plastyczne.
W części wypoczynkowej pacjenci mają do swojej dyspozycji telewizor 50 cali oraz zestaw wypoczynkowy, złożony z wygodnych kanap i foteli.

W drugiej części sali znajduje się zabudowa kuchenna, stoliki i krzesła, na których instruktorzy terapii zajęciowej prowadzą zajęcia z pacjentami.

Prace pacjentów wykonane z okazji świąt wielkanocnych.

Meble i telewizor do części wypoczynkowej zostały zakupione pod koniec 2014 roku, dzięki wsparciu finansowemu, otrzymanemu od Fundacji Rozwoju Medycyny z Warszawy. Część kuchenna została wyposażona ze środków własnych SPZOZ w Działdowie.