W związku z pojawiającymi się zapytaniami o możliwość zarejestrowania się do Poradni Medycyny Sportowej informujemy, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Działdowie nie funkcjonuje taka poradnia. Nieprawdziwą informację, że w działdowskim szpitalu jest poradnia medycyny sportowej można znaleźć w internecie, wpisując na przykład w wyszukiwarce google zapytanie o treści "poradnia medycyny sportowej działdowo".

Po wpisaniu zapytania wyszukiwarka pokazuje zazwyczaj listę stron, które udostępniają spisy placówek medycznych, poradni specjalistycznych, etc. Niestety w większej mierze dane zawarte na takich stronach są nieaktualne (niekiedy są to dane sprzed 10 lat), a podmioty prowadzące takie strony i spisy nie zadają sobie trudu, aby je aktualizować. W niektórych przypadkach podmiot, którego wpis dotyczy, nie ma nawet możliwości zgłoszenia błędu/nieprawdziwej informacji, ponieważ dana strona nie zawiera danych kontaktowych lub formularza kontaktowego.
W związku z takimi praktykami i brakiem odpowiedzialnego zachowania administratorów opisywanych stron zalecamy, aby przy wyszukiwaniu informacji na temat funkcjonowania interesujących Państwa poradni specjalistycznych lub gabinetów medycznych, zawsze spróbować odszukać i przejść na stronę internetową danej placówki.  Większość szpitali i przychodni medycznych w Polsce prowadzi już swoje oficjalne strony internetowe i na tych stronach znajdziecie Państwo informacje, które z największym prawdopodobieństwem okażą się aktualne.