jpgWe wtorek 6 grudnia 2016 roku w sali konferencyjnej SPZOZ w Działdowie uczniowie klasy II a II Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie zaprezentowali inscenizację pt. "Sąd nad papierosem" dla pacjentów działdowskiego szpitala.

- Uczniowie pokazali zaproszonym pacjentom jak zgubny wpływ na zdrowie człowieka ma nałóg nikotynizmu. Podczas rozprawy sądowej świadkowie oskarżenia oraz prokurator przygotowali niezbite argumenty dowodzące szkodliwości palenia papierosów - powiedziała Wioletta Kryszkiewicz, nauczycielka LO w Działdowie.
Młodzież pokazała, że o problemie nikotynizmu trzeba i warto rozmawiać, i że młodzi ludzie walczą o życie w środowisku wolnym od dymu tytoniowego! Inscenizacja została zaprezentowana w ramach porozumienia o współpracy między Zespołem Szkół Nr 2 w Działdowie a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Działdowie.

Fot. W. Kryszkiewicz, S.Brzozowski