jpgNowa Izba Przyjęć, zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz łóżek i szafek dla pacjentów oddziałów szpitalnych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie, to inwestycje zrealizowane w 2017 roku ze środków z Powiatu Działdowskiego. 29 grudnia 2017 roku w sali konferencyjnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie odbyło się uroczyste spotkanie Dyrekcji SPZOZ z członkami Zarządu Powiatu Działdowskiego oraz Rady Społecznej.

- Zaprosiliśmy przedstawicieli Zarządu Powiatu Działdowskiego i Rady Społecznej, gdyż ukończyliśmy budowę Izby Przyjęć w pomieszczeniach odzyskanych po administracji. Przebudowę wykonaliśmy dzięki środkom finansowym Powiatu Działdowskiego. Obecnie nasi pacjenci i personel mają zdecydowanie lepsze warunki, zapewniające intymność podczas procesu kwalifikacji pacjenta do przyjęcia w oddziały szpitala. Dzięki opuszczeniu przez administrację pomieszczeń w budynku głównym szpitala uzyskaliśmy również miejsce na parterze na przeniesienie trzech poradni i powiększenie poczekalni. Nowa izba przyjęć jest dostosowana do obowiązujących nas wymogów - powiedziała dyrektor Elżbieta Leżuchowska.
Na początku spotkania uczestnicy zobaczyli prezentację zdjęć sprzętu medycznego, zakupionego za środki z Powiatu Działdowskiego. Po prezentacji Pani dyrektor Elżbieta Leżuchowska zaprosiła zebranych do zwiedzenia nowej Izby Przyjęć.
Wszyscy goście wyrazili swoje zadowolenie z faktu otwarcia nowej Izby Przyjęć. Przy okazji Pan starosta Marian Janicki zaznaczył, że na rok 2018 Powiat Działdowski zarezerwował kolejny milion złotych na inwestycje w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Działdowie.
- Zmiany, które są realizowane od kilku lat są niezbędne, ponieważ Ministerstwo Zdrowia poprzez swoje przepisy wprowadza standaryzację świadczonych usług przez tego typu placówki. Przez ostatnie lata te przepisy nie mogły wejść w życie, ponieważ nakłady potrzebne na dostosowanie do wymogów lokalowych i sprzętowych były tak duże, że praktycznie mało który szpital byłby w stanie to zrealizować. Stopniowo, wiedząc, że to jest nieuchronne, któryś rok z kolei, jako Powiat Działdowski, przeznaczymy milion złotych, z dochodów własnych na tego typu realizacje, czyli dostosowanie obiektów szpitala do standardów obecnie obowiązujących. Nowe pomieszczenia są bardzo ładne, kolory, oświetlenie, nowoczesny sprzęt. To wszystko robi bardzo dobre wrażenie - powiedział starosta Marian Janicki.
Oprócz nowej Izby Przyjęć zwiedzający zobaczyli także nowe poradnie, utworzone na parterze w pomieszczaniach po przeniesionej administracji oraz inne pomieszczenia szpitala, będące obecnie w fazie przebudowy.

Kliknij, aby przejść do szczegółowej informacji na temat realizacji inwestycji utworzenia nowej Izby Przyjęć.
Kliknij, aby przejść do szczegółowej informacji na temat realizacji inwestycji zakupu sprzętu medycznego.