jpg29 grudnia 2017 r. do oddziału dziecięcego SPZOZ w Działdowie zawitał Mikołaj, który odwiedził małych pacjentów po to by wręczyć im prezenty, aby w ten sposób umilić im pobyt w szpitalu w czasie świąt.

Wizyta Mikołaja na oddziale dziecięcym odbyła się w ramach akcji charytatywnej zorganizowanej przez Klub Przyjaciół Myszki Miki działający przy Spółdzielni Socjalnej "PRZYJACIELE". Klub Przyjaciół Myszki Miki we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną "MOCNA STRONA" pozyskał na ten cel wparcie od lokalnych instytucji, przedsiębiorców i osób prywatnych. W ramach świątecznej akcji zebrano upominki rzeczowe oraz ponad 600 zł.
- Dzięki naszym darczyńcom dzieci przebywające w trakcie świątecznych dni w szpitalu otrzymały na pocieszenie paczki, w których znalazły się między innymi: książki, puzzle, maskotki, kubki i farby do malowania ? powiedział Krzysztof Lewandowski ze Spółdzielni Socjalnej "MOCNA STRONA"
Oprócz prezentów dla małych pacjentów organizatorzy przekazali paczkę dla oddziału dziecięcego, a w niej: czajnik bezprzewodowy, pampersy, kocyki, prześcieradła, bańki bezogniowe oraz zapas kremu dla dzieci.
- Czas świąteczny to wyjątkowy czas, który powinien kojarzyć się dzieciom tylko z wizytą Świętego Mikołaja oraz czasem spędzonym z rodziną a nie z wizytą w szpitalu. Do akcji przyłączyło się naprawdę sporo ludzi. Za pomoc w zorganizowaniu imprezy Mikołajkowej dla dzieci, szczerze dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom - powiedziała Katarzyna Ossowska, przedstawicielka Klubu Przyjaciół Myszki Miki.

Organizatorzy dziękują za wsparcie:
Starostwu Powiatowemu w Działdowie, Powiatowej Straży Pożarnej, Miejskiemu Domowi Kultury w Działdowie, Supermarketowi RAST, Panu Kamilowi Budzyńskiemu, Panu Bartoszowi Adrowskiemu, Państwu Ewie i Łukaszowi Przybyło, Państwu Anicie i Waldemarowi Ossowskim, Panu Tomaszowi Gogulewicz.