jpgStowarzyszenie Przyjaciół Gminy Rybno przekazało ponad 700 pluszaków, zebranych podczas akcji "Podaruj pluszaka". Już w kilka minut po dostarczeniu do szpitala pierwsze pluszaki trafiły do rąk młodych pacjentek, które w tym dniu opuszczały oddział dziecięcy. Maskotki będą systematycznie przekazywane dzieciom, hospitalizowanym na oddziale dziecięcym lub tym, którym pomocy udzielą ratownicy medyczni.

Inicjatorem akcji "Podaruj pluszaka" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Rybno był członek stowarzyszenia Marcin Konicz.
- Pomyślałem żeby zrobić coś, co rozweseli dzieci w trakcie pobytu w szpitalu. Mój pomysł spodobał się wszystkim członkom i zarządowi stowarzyszenia - powiedział Marcin Konicz.
- Skontaktowaliśmy się z dyrekcją szpitala, która odpowiedziała pozytywnie na nasz pomysł organizacji zbiórki, więc przystąpiliśmy do działania. Do akcji bardzo chętnie przyłączyły się dzieci ze szkół gminy Rybno jak również wielu mieszkańców gminy - powiedział Jerzy Anczykowski, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Rybno.
Ze względu na duże zainteresowanie akcja zbierania pluszaków trwała dłużej założono. Przez blisko miesiąc zbiórki społeczeństwo gminy Rybno przekazało organizatorom ponad 700 pluszaków dla małych pacjentów szpitala w Działdowie.
- Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce. Efekty przerosły nasze oczekiwania. Warto pomagać, bo wspaniale jest zobaczyć uśmiech na twarzy dziecka - powiedziała Magdalena Anczykowska.

jpgjpg
Na zdjęciu od lewej: Piotr Kamiński, Marcin Konicz, Magdalena Anczykowska, Jerzy Anczykowski