jpg7 grudnia pacjentów oddziału dziecięcego odwiedził Mikołaj z wesołą ekipą sklepu Jysk. W ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Poduszka dla Maluszka", zorganizowanej przez stowarzyszenie "SPLOT", sklepy Jysk przekazują małym pacjentom kolorowe poduszki i słodycze oraz prowadzą kwestę na rzecz doposażenia szpitalnych oddziałów dziecięcych.

Wizyta Mikołaja ucieszyła wszystkich małych pacjentów. Korytarz oddziału wypełniły dźwięki świątecznej muzyki i kolęd śpiewanych przez Weronikę i Julię - uczennice Szkoły Podstawowej Nr 3 w Działdowie.

W akcji "Poduszka dla maluszka" w Działdowie uczestniczyli pracownicy sklepu Jysk w Działdowie: Alina Kozłowska, Barbara Modrzyńska, Katarzyna Wiesiołek, Łukasz Jabłoński, Grzegorz Kurleto i uczennice SP3 w Działdowie: Weronika i Julia.

- Dzieciaki otrzymały słodycze i poduszki, które umilą im trudny czas choroby. Cała wizyta jest częścią akcji charytatywnej "Poduszka dla Maluszka", której celem jest doposażenie szpitalnych oddziałów dziecięcych. Dzięki inicjatywie pracowników Jysk z Działdowa część funduszy trafi również do naszego działdowskiego szpitala. Pieniądze zbierane będą jeszcze do 16 grudnia w sklepach Jysk w całej Polsce. Każdy klient może wrzucić symboliczny grosik do puszki. - Jednocześnie dziękujemy tym z Państwa którzy już to zrobili. O wysokości dofinansowania fundacja poinformuje szpital w styczniu ? informuje Sylwester Kasprowicz.