Szanowni Państwo,
W związku z ryzykiem zachorowań wywołanych zakażeniem koronawirusem oraz ze względu na wzrost zachorowań na inne infekcje wirusowe, wprowadzamy zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym do odwołania. Mając na uwadze powyższe oraz w związku z zaleceniami konsultantów krajowych w dziedzinie położnictwa i ginekologii wprowadzamy zakaz uczestnictwa osób bliskich przy porodach rodzinnych.
Zezwalam na ograniczony w czasie, osobisty kontakt z mamą i dzieckiem zdrowemu ojcu nowonarodzonego dziecka:
- po uzyskaniu pisemnej zgody ordynatora/kierownika oddziału lub lekarza dyżurnego
- poddaniu się ocenie stanu epidemiologicznego i klinicznego związanego z identyfikowaniem osób podejrzanych o zakażenie lub zachorowanie wywołane koronawirusem SARS-CoV-2
- podaniu danych osobowych (imię i nazwisko oraz nr dokumentu tożsamości) do wykazu osób odwiedzających
Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o wyrozumiałość. Zdajemy sobie sprawę, że narodziny dziecka są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu rodziców, ale bezpieczeństwo mam i dzieci jest dla nas priorytetem.

Decyzja obowiązuje do odwołania.
Ireneusz Weryk
Dyrektor SPZOZ