Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną zagrożeniem COVID-19:

1. Wstrzymuję planowe przyjęcia i świadczenia ambulatoryjne w poradniach specjalistycznych, z wyjątkiem wizyt w trybie pilnym, dla których brak realizacji tych świadczeń wiązałby się z zagrożeniem życia lub poważnym, nieodwracalnym uszczerbkiem na zdrowiu. Terminy udzielenia świadczeń będą przekładane co najmniej o 2 tygodnie.
2. Wstrzymuję wszystkie inne ambulatoryjne procedury diagnostyczno-terapeutyczne, których niewykonanie nie wiąże się z zagrożeniem życia lub poważnym, nieodwracalnym uszczerbkiem na zdrowiu.
3. Wstrzymuję wykonywanie badań komercyjnych w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym.
4. Zezwalam wszystkim pracownikom medycznym na udzielanie pacjentom porad przez telefon lub w każdej innej formie wykorzystującej narzędzia teleinformatyczne, w dowolnym zakresie, zgodnym z kompetencjami, który, według ich oceny, nie stanowi zagrożenia dla życia lub nie grozi poważnym, nieodwracalnym uszczerbkiem na zdrowiu lub ciężkim, nieodwracalnym kalectwem.
5. Rejestracja pacjentów, uprzednio przyjętych w trybie pilnym, na kolejne wizyty ambulatoryjne,
w wyniku konieczności kontynuacji leczenia, odbywają się wyłącznie drogą telefoniczną (23-697-25-22; 23-697-22-11 wew. 250).
6. Składanie wniosków o udostępnienie dokumentacji medycznej z leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego bądź wydanie wyników z zakresu usług diagnostycznych, odbywa się telefonicznie 23-697-25-22; 23-697-22-11 wew. 250 lub drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
7. Udostępnienie wnioskodawcom dokumentacji, o której mowa w powyższym punkcie, dokonuje się za pośrednictwem poczty w formie listu poleconego.

Decyzja obowiązuje do odwołania.
Ireneusz Weryk
Dyrektor SPZOZ