SPZOZ w Działdowie na podstawie Ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Ustawa KSC) (Dz. U. 2023 r., poz. 913 z późn. zm.), został uznany za świadczeniodawcę usługi kluczowej.
W związku z powyższym w SPZOZ w Działdowie został wprowadzony System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz System Zarządzania Ciągłością Działania.
Poniżej informacje dt. Cyberbezpieczeństwa
Cyberbezpieczeństwo jest jednym z celów strategicznych w obszarze bezpieczeństwa naszego państwa jak i również działania SPZOZ w Działdowie aby zapewnić kluczowym sektorom ochrony zdrowia bezpieczeństwo funkcjonowania. Kto dba o Cyberbezpieczeństwo? Celem prac związanych z cyberbezpieczeństwem jest opracowywanie nowych, skutecznych metod i technik identyfikacji, analizy oraz reagowania na zagrożenia dla bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych, a także ich przekazywanie do tworzenia nowych zabezpieczeń i zaleceń. Zapewnienie cyberbezpieczeństwa wymaga podejścia holistycznego, dlatego działania Szpitala i jego ochrony nie tyczą się tylko dziedziny informatyki, są też zauważalne w dyscyplinach sąsiednich lub wręcz całkiem odległych.Aby bezpieczne korzystać z usług oferowanych przez SPZOZ w Działdowie zalecamy korzystanie z usług w sposób świadomy z zasadą ograniczonego zaufania oraz publicznymi zasadami ABC cyberbezpieczeństwa.
- Cykliczna zmiana hasła dostępowego do portalu.
- Hasło musi być odpowiednio mocno skomplikowane, ale tak, żeby było łatwe do zapamiętania.
- Nieprzekazywanie haseł osobom trzecim.
- Nieużywanie powtórnie tego samego hasła w innych miejscach autoryzacji.
- Niezapisywanie hasła dostępowego w przeglądarce lub zwykłym pliku tekstowym.
- Podawanie zawsze aktualnego adresu mailowego (przydatne zwłaszcza w przypadku utraty lub zapomnienia hasła do portalu)
- Przy logowaniu należy zwracać uwagę na poprawność linku do logowania oraz informacji, że połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Dodatkowe infromacje:
- Strona www NASK kliknij tutaj.